cs sk

Elixír mládí z Maroka - nejbohatší zdroj vitamínu

29.10.2015

Jestli jste o něm ještě neslyšeli, pak asi žijete na jiné planetě. Protože kdyby kosmetický průmysl a kosmetičtí mágové vyhlašovali nějakou hitparádu, arganový olej by byl už pěkných pár měsíců na čele všech žebříčků.

Kde se arganový olej vůbec bere? A je to opravdu takový zázrak, jak tvrdí reklamy? Ledacos napovídá, že ano.

Je nezpochybnitelné, že arganový olej patří k nejvzácnějším olejům na světě. Vyrábí se z argánie trnité. Tento strom roste výhradně na jihozápadě Maroka. Jinde se mu nedaří. Jeho kořeny sahají až do hloubky 30 metrů a díky nim argánie dokáže čerpat vodu i ve velmi nevlídných podmínkách polopouštní krajiny. I když žije v podmínkách na vodu skromných, paradoxně patří hydratační účinky arganového oleje k těm nejcennějším.

Plody argánie trnité vzdáleně připomínají olivy. Z jejich pecek ukrytých ve tvrdé slupce berberské ženy tradičním ručním způsobem získávají vzácný olej. Je zapotřebí celých 30 kg plodů argánie (tedy úroda z 4-5 stromů) na pouhý jeden litr oleje! Výroba tohoto jediného litru zabere celý jeden den.

A aby toho nebylo málo: na plodech argánie si pochutnává přímo v korunách stromů jeden druh místních koz. Nikdo je nevyhání, protože bez nich by tento strom nemohl existovat. Bylo zjištěno, že argánie se rozmnožuje jedině v případech, že její plod projde trávicím traktem těchto zvířat.

Endemický výskyt, náročná ruční výroba ani zajímavost s kozami nejsou tím jediným ani hlavním, co z argánie dělá poklad. Tím jsou především látky, které jádra plodů ukrývají. Obsahují třikrát větší množství vitamínu E než jakýkoliv jiný zdroj, který nám příroda může nabídnout.

Podle času sklizně se arganový olej dělí na potravinářský a kosmetický. Ten první je výborný pro diabetiky nebo pro lidi s vysokým cholesterolem a hypertenzí. Nás však zajímají hlavně účinky arganového oleje používaného v kosmetice.

Vysoké množství vitamínu E propůjčuje arganovému oleji silné antioxidační schopnosti. Chrání tak pokožku před škodlivými vlivy a tím zpomaluje její stárnutí. V Maroku se mu proto říká "elixír mládí". A protože za elixíry mládí se platilo a mnohdy stále platí i zlatem, přezdívá se mu také „tekuté marocké zlato."

A na co a jak arganový olej konkrétně používat? Pleti dodává hloubkovou hydrataci a omlazuje ji. Lze ho použít rovněž na vlasy, které vyživuje a hydratuje, nebo na měkké nehty, které chrání před lámavostí.

Je samozřejmě nutné vybírat si přípravky s přírodním složením, obsahující opravdu arganový olej, nikoliv jeho chemickou náhražku!

Diet Esthetic je kvalitní značkou a lídrem na trhu v oblasti kvalitní až exkluzivní kosmetiky, která nabízí přírodní produkty za příznivou cenu. Bohatství této kosmetiky je ukryto v tom nejlepším z přírody: arganový olej, kaviár, šnečí extrakt, včelí či hadí jed, perlový extrakt, plody z himalájské Goji, Aloe Vera atp. Moderní výzkumy ukazují, že návrat k přírodním produktům je to nejlepší, co pro svou pleť, tělo a vůbec zdraví můžete udělat. Svěřte se i vy do péče odborníků, které můžete mít u sebe doma!

Mezi produkty Diet Esthetic nechybí krémy a séra proti vráskám, pro suchou a nemocnou pleť, pleť trpící na akné, ale i produkty na jizvy a strie a některé z těchto produktů jsou vhodné i pro naše nejmenší jako je například Arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato. Jeho univerzální účinky a příznivé dopady na naši pleť oceníte již po pár použití. Vyberte si z bohaté nabídky to nejlepší pro vás!