cs sk

Ingredience, které prospívají pleti

03.10.2016

Jsou látky, které naše tělo a zvláště pleť potřebuje pro to, aby byla krásná a neprojevily se na ní žádné kožní problémy. Některé jsou zásadnější, jiné méně. Zdá se vám, že se však ztrácíte v tom, co vaše pleť skutečně potřebuje? Samozřejmě záleží na věku, typu pleti a specifických problémech s pletí, v zásadě se však jedná o několik základních vitamínů, minerálních látek a dalších živin, které naše pleť potřebuje. A o jaké se jedná? Prozradíme vám v dnešním článku.

Z řad vitamínů
Vitamíny bychom neměli podceňovat ani v případě péče o pleť. Například vitamín C je jednou z látek podílejících se na tvorbě kolagenu a elastinu. Tyto látky dodávají pleti pružnost a pevnost. Působí rovněž jako antioxidant a chrání tak pokožku pleti před působením volných radikálů, které kůži neprospívají. Zároveň pomáhá udržovat pleť napjatou a redukuje vznik vrásek.

Před vznikem vrásek chrání rovněž vitamín E, který je navíc důležitý především jako ochrana před UV zářením. Pro regeneraci kůže je nezbytné dodávat vitamín A. Z vitamínu skupiny B je nejdůležitější biotin. Už jeho mírný nedostatek totiž způsobuje nejrůznější problémy s pletí.

Nezapomeňte na minerální látky
Z řad minerálů dodejte tělu především selen, zinek, měď a křemík. Chrání pleť před UV zářením, pomáhají hojit rány a jizvy a v neposlední řadě hydratují pleť.

Nezbytné aminokyseliny
Pro syntézu a obnovu kolagenu je důležitá aminokyselina L-prolin. Aminokyselina L-lysin pro změnu preventivně pomáhá před vznikem oparu.

Další účinní pomocníci
Aloe vera má hned několik důležitých účinků na naši pleť. Reguluje pH kůže, regeneruje buňky, proniká do hlubších vrstev pokožky a dodává jí živiny. Mimo to hydratuje pleť a zbavuje kůži odumřelých buněk, a to díky obsahu proteolytických enzymů.

Kyselina hyaluoronová pomáhá pleti udržet pevnost a elasticitu a chrání ji před volnými radikály. Celkově je tato kyselina důležitá pro udržení zdravé a zářivé pleti.

Omega-3 mastné kyseliny obsažené především v tučnějších rybách prospívají pokožce a pomáhají ji udržovat pevnou.

Nezapomínejte však ani na dostatečný pitný režim. Nejlepší je samozřejmě čistá voda. Zároveň se vyhýbejte kofeinu a alkoholu, které pleť vysušují a poškozují.

Autor: Kateřina Doul

Diet Esthetic je kvalitní značkou a lídrem na trhu v oblasti kvalitní až exkluzivní kosmetiky, která nabízí přírodní produkty za příznivou cenu. Bohatství této kosmetiky je ukryto v tom nejlepším z přírody: arganový olej, kaviár, šnečí extrakt, včelí či hadí jed, perlový extrakt, plody z himalájské Goji, Aloe Vera atp. Moderní výzkumy ukazují, že návrat k přírodním produktům je to nejlepší, co pro svou pleť, tělo a vůbec zdraví můžete udělat. Svěřte se i vy do péče odborníků, které můžete mít u sebe doma!

Mezi produkty Diet Esthetic nechybí krémy a séra proti vráskám, pro suchou a nemocnou pleť, pleť trpící na akné, ale i produkty na jizvy a strie a některé z těchto produktů jsou vhodné i pro naše nejmenší jako je například Arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato. Jeho univerzální účinky a příznivé dopady na naši pleť oceníte již po pár použití. Vyberte si z bohaté nabídky to nejlepší pro vás!