cs sk

Jak pečovat o zralou pleť

10.10.2016

Od určitého věku je potřeba se o své tělo starat poněkud více. Přibližně od čtyřicátého roku působí na pleť úbytek hormonů. Důsledkem ubývání hormonů se prohlubují vrásky, pleť ztrácí pružnost a pevnost a je méně hydratovaná. Zvláště pak po menopauze nastávají změny velice rychle, a proto bychom měli pleti věnovat mnohem více péče.

 

Vnitřní péče
Nejen krémy, hydratace a čištění je důležité, ale také vnitřní péče, a to zejména dostatečný pitný režim. Pokud nechcete mít pleť ještě více vysušenou a urychlit stárnutí, omezte cigarety a alkohol na minimum. Dále se vyhněte slunečním paprskům a zejména soláriu. Raději si dopřejte samoopalovací produkty.

Pohybem a procházkami na čerstvém vzduchu organismus prokrvíte a okysličíte, vaše pokožka tak bude jasnější a zdravější. Dobré je dopřát pleti jednou za čas obličejovou masáž. K vnitřní péči rovněž patří strava, proto svůj jídelníček obohaťte o tučnější ryby, které obsahují omega-3 mastné kyseliny, které zvyšují pružnost buněk.

Vnější péče
Změny, které můžete po čtyřicítce na své pleti pozorovat, jsou způsobené především úbytkem kolagenových vláken. V krémech, které používáte, by proto neměl kolagen chybět stejně tak jako vitamín A, B5, C a E a zvláště pak koenzym Q10. Péči o pleť je dobré provádět pravidelně, neboť v tomto věku nestačí věnovat se pokožce jen jednou za měsíc.

Používejte nejen kvalitní denní a noční krémy, ale i odličovače, micelární vodu, případně liftingové krémy a hydratační masky. Masky by se měly používat, alespoň jednou týdně – dle potřeby zvolte masku hydratační, výživnou, regenerační či omlazující.

Když si to shrneme, pleti je tedy potřebné dodat vitamíny, minerály, hydrataci, kolagen a látky potřebné pro tvorbu kolagenu. Přípravků na trhu existuje nespočet, proto je dobré si pročítat složení, abyste nevyhodili oknem tisíce korun za obyčejný krém bez velkých účinků. Proto pozorně čtěte i ta malá písmenka.

Autor: Kateřina Doul

Diet Esthetic je kvalitní značkou a lídrem na trhu v oblasti kvalitní až exkluzivní kosmetiky, která nabízí přírodní produkty za příznivou cenu. Bohatství této kosmetiky je ukryto v tom nejlepším z přírody: arganový olej, kaviár, šnečí extrakt, včelí či hadí jed, perlový extrakt, plody z himalájské Goji, Aloe Vera atp. Moderní výzkumy ukazují, že návrat k přírodním produktům je to nejlepší, co pro svou pleť, tělo a vůbec zdraví můžete udělat. Svěřte se i vy do péče odborníků, které můžete mít u sebe doma!

Mezi produkty Diet Esthetic nechybí krémy a séra proti vráskám, pro suchou a nemocnou pleť, pleť trpící na akné, ale i produkty na jizvy a strie a některé z těchto produktů jsou vhodné i pro naše nejmenší jako je například Arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato. Jeho univerzální účinky a příznivé dopady na naši pleť oceníte již po pár použití. Vyberte si z bohaté nabídky to nejlepší pro vás!