cs sk

Tipy, jak se zbavit vrásek

17.10.2016

Dostáváte se do věku, kdy vás začínají trápit první vrásky? Vlivem stárnutí ubývá hormonů a kolagenu, pleť ztrácí pružnost a pevnost, objevují se vrásky. Čím nezdravější život vedeme, tím více hlubších vrásek máme. V dnešním článku vám proto prozradíme tipy, jak minimalizovat tvorbu vrásek.

Faktory ovlivňující tvorbu vrásek
Pokud chcete stárnutí zpomalit, přestaňte kouřit, omezte alkohol a začněte jíst více tučnějších ryb, pomocí kterých do těla dostanete omega-3 mastné kyseliny. Stres, nedostatek spánku a nadbytek slunečního záření - to vše nám způsobuje vznik nových a zároveň i prohloubení již vytvořených vrásek. K určitému věku samozřejmě vrásky patří, ale proč ten věk co nejvíce neoddálit? Zajímá vás, jak docílíme pleti s minimem vrásek?

Už výše zmíněný životní styl nám může pomoci k tomu, abychom měli svěží a zdravou pleť i ve zralém věku. Dále bychom měli dodržovat pitný režim a do svého jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu. Překvapivě i poloha, ve které spíme, může mít vliv na vznik vrásek. Pro náš obličej je nejlepší spánek na zádech, kdy se obličej nedotýká polštáře.

Prevence proti vráskám
První zásadou je dodržovat pravidelnou péči a každý večer důkladně odlíčit a vyčistit obličej a poté nanést noční krém či případně i sérum proti vráskám. Každé ráno je pleť opět nutné dobře vyčistit, nanést denní krém, nechat zaschnout a nalíčit se tak, jak jsme zvyklí. Dobré je nepoužívat make-upy, které zatěžují a zanáší póry, neboť nám dvakrát dobrou službu neudělají. Naopak je vhodné vybírat takové, které mají ochranný UV faktor.

Krémy, které používáme, by měly obsahovat především kolagen, kyselinu hyaluronovou, vitamíny A, B, C a E. Kyselina hyaluronová je zvláště účinným pomocníkem proti vráskám, musí jí být ovšem v krému dostatečné množství. Dalším způsobem, jak do pleti dostat více kyseliny hyaluronové, je pomocí injekce, ale to vám každý odborník doporučí až jako poslední řešení.

Co můžeme ale pro zbavení se vrásek udělat sami? Několikrát týdně bychom si měli dopřát jednoduchou obličejovou masáž, a to po dobu alespoň 10 minut. Pleť se tak prokrví, zlepší se odtok lymfy. Výsledkem bude vypnutější a jasnější pokožka. Dále zařaďte do svého týdenního rituálu masky. Nepoužívejte jen liftingové na vypnutí pokožky. Masky je dobré střídat. Vyzkoušejte tak masku čistící, regenerační, výživnou či hydratační masku.

Autor: Kateřina Doul

Diet Esthetic je kvalitní značkou a lídrem na trhu v oblasti kvalitní až exkluzivní kosmetiky, která nabízí přírodní produkty za příznivou cenu. Bohatství této kosmetiky je ukryto v tom nejlepším z přírody: arganový olej, kaviár, šnečí extrakt, včelí či hadí jed, perlový extrakt, plody z himalájské Goji, Aloe Vera atp. Moderní výzkumy ukazují, že návrat k přírodním produktům je to nejlepší, co pro svou pleť, tělo a vůbec zdraví můžete udělat. Svěřte se i vy do péče odborníků, které můžete mít u sebe doma!

Mezi produkty Diet Esthetic nechybí krémy a séra proti vráskám, pro suchou a nemocnou pleť, pleť trpící na akné, ale i produkty na jizvy a strie a některé z těchto produktů jsou vhodné i pro naše nejmenší jako je například Arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato. Jeho univerzální účinky a příznivé dopady na naši pleť oceníte již po pár použití. Vyberte si z bohaté nabídky to nejlepší pro vás!